Wernisaż wystawy 02.12.2016r. o godz. 18:00

Stacja Dizajn ma zaszczyt zaprosić na wystawę prac Joanny i Michała Hrisulidisów połączonej z promocją książki Wojciecha Śmigielskiego “Śnieżnobiałe wiśnie”.

Joanna Hrisulidu jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 2015 roku
w Pracowni Architektury Wnętrz.

Zajmuje się scenografią filmową i teatralną.

Michał Hrisulidis studiował w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, gdzie w 1989 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa. Zajmuje się rysunkiem, plakatem, ilustracja, scenografią filmową
i teatralna.

Michał Hrisulidis ma za sobą ponad 40 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. W 1993 roku rozpoczął przygodę scenograficzną do filmów fabularnych, teatrów telewizji, seriali telewizyjnych i spektakli teatralnych.
W roku 2000 otrzymał nagrodę indywidualna za scenografię na XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film “Daleko od okna” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.

Od roku 2010 prowadzi Pracownię Scenografii Filmowej i TV w Katedrze Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Wojciech Śmigielski urodził się w marcu 1952 roku w Zielonej Górze. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Poeta, krytyk i tłumacz. Debiutował zbiorem „Nieobecny nie będzie dziedziczył”,

Ossolineum, Wrocław 1977. Ostatnio opublikował tom „Tchnienie”, Pro Libris, Zielona Góra 2006.

Przez wiele lat mieszkała i tworzył we Wrocławiu. Jesienią 2002 przeniósł się na wieś i zamieszkał w Dronikach, w pobliżu Jeziora Sławskiego.