O tym, czym kierować się przy urządzaniu wnętrza minimalistycznego i jak sprawić, by było przytulne, opowiada Marta Hubka z wrocławskiej galerii Stacja Dizajn.

Joanna Mrozek: Nie wszyscy lubią oszczędne wnętrza, więc na początek proszę zdradzić, komu najbardziej może przypaść do gustu mieszkanie w stylu minimalistycznym.

Marta Hubka: O domu mówimy często jak o oazie, w której oddajemy się relaksowi i beztroskiemu lenistwu. Chcemy, by nic nie rozpraszało naszych myśli. O tę oazę warto się zatroszczyć, stworzyć ją na etapie planowania wnętrza, określić styl, w którym faktycznie czujemy się komfortowo. Może warto przyjrzeć się stylowi minimalistycznemu? Minimalizm jest stylem odpowiednim dla konesera, perfekcjonisty. Czasem wnętrze minimalistyczne „zrobić” można nawet jednym przedmiotem. Pojedynczy fotel lub sofa mogą stać się osią, wokół której zbudowana zostanie cała rzeczywistość takiego wnętrza.

dalej…

Ikona designu Pierre Paulin użyte w minimalistycznym wnętrzu, Stacja Dizajn, fot. Monika Muszyńska6. Proste elementy minimalistycznego wnętrza, Stacja Dizajn, fot. Marta Hubka

b