Justyna Strąk – urodzona 11 lutego 1987 roku w Dąbrowie Górniczej.
W latach 2000-2006 uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej (Specjalizacja: Szkło i Witraż). W 2006 Dyplom z wyróżnieniem ze Szkła Artystycznego.
W latach 2006-2011 studia na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2011 Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Kortyki oraz Pracowni Projektowania Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce prof. Wojciecha Kaniowskiego. W latach 2013-2014 studia podyplomowe na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (Kierunek: Stylizacja, aranżacja i dekoracja wnętrz).

„W moim malarstwie najważniejszy jest kolor, a także nastrój i emocje, które on wytwarza. Inspiracje do swoich obrazów czerpię przede wszystkim z podróży i otaczającego krajobrazu. Przetwarzam fotografie i wspomnienia z podróży, wycinam i odrealniam fragmenty rzeczywistości, z których buduję osobistą przestrzeń na płótnie. W moich abstrakcyjnych pejzażach, podobnie jak w muzyce, istotny jest rytm, struktura, dążenie do syntezy i harmonii. Często kompozycje moich obrazów oparte są na kontrastach. Tworzenie obrazu to dla mnie długotrwały proces, wielogodzinne zmagania z materią, formą, kolorem. To nieustanne poszukiwania nowych środków wyrazu, wędrówka w głąb siebie. Malarstwo daje mi wewnętrzny spokój i siłę, pozwala uzyskać równowagę duszy i umysłu.” Justyna Strąk

Obrazy: olej na płótnie